Haber

İzmir’de polis, gardiyan ve şüpheliler arasında kavga çıktı

İzmir’de, ‘dur’ ihtarına uymayan motosikletle kaçan ve takiplere yakalanan şüphelilerden İngiltere, polis memuru HG ile gardiyan SD arasında kavga çıktı. O anlar cep telefonu kamerasıyla kaydedilirken, İzmir Valiliği, polis ve gardiyanın gözaltı sırasında fevri güç kullandığını ve bu nedenle açığa alındıklarını duyurdu.

Olay, dün saat 23.00 sıralarında Çiğli ilçesinde meydana geldi. Polis grupları, şüphe üzerine asayiş kontrol noktasında plakasız ve üzerinde 2 kişinin bulunduğu motosikleti durdurmak istedi. Polisin ‘dur’ ihtarına uymayan şüpheliler motosikletle kaçmaya başladı. Bu sırada 2 şüpheli yanlarındaki çantayı yola fırlattı. Kovalamaca sonucu yakalanan sürücü SE ve arkadaşı UK’in attığı çantada uyuşturucu haplar bulundu. Gözaltına alınmak istenen İngiltere’li polis memuru HG ile gardiyan SD arasında kavga çıktı. O anlar cep telefonu kamerasına yansırken, 2 şüpheli polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. SE’nin uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanma kaydının olduğu belirlendi.

‘ADLİ VE İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI’

Şüphelilerin polisteki işlemleri devam ederken, İzmir Valiliği, polis ve gardiyanın gözaltı sırasında fevri güç kullandığını ve bu nedenle açığa alındıklarını duyurdu. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, “Olayla ilgili bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılan görüntülerde, nöbetçi polis memuru HG ile market ve mahalle bekçisi SD’nin gözaltına alınması sırasında dürtüsel güç kullandığı görüldü. Başvuru noktasından kaçan şüphelilerden biri olan İngiltere, “Soruşturma başlatıldı ve her iki polis memuru da açığa alındı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu