Yaşam

Michael Jackson’ın ceketi 306 bin dolara satıldı

Michael Jackson’ın bir reklam filminde giydiği siyah beyaz ceketin açık artırmada 250 bin ile 490 bin dolar arasında fiyatla satılması bekleniyordu. Jackson bu ceketi 1984 yılında bir kola şirketinin reklamında giymişti.

Bu reklamlardan birinde Jackson’ın saçları da alev aldı. Kazanın ardından Jackson’da ciddi yanıklar oluştu. Ancak bu kaza anında farklı bir ceket giyiyordu.

BBC Türkçe’nin haberine göre Jackson’a ait bazı hatıra eşyaları da binlerce dolara satıldı. Bunların arasında ilk kez ünlü ay yürüyüşü dansını gerçekleştirmeden hemen önce taktığı siyah fötr şapka da vardı. Şapka, eylül ayında Paris’te düzenlenen açık artırmada 77.640 avroya satıldı.

Cuma günü Londra’da düzenlenen açık artırmada Jackson’ın ceketiyle birlikte 200’den fazla müzik hatırası da satıldı. Bunlar arasında George Michael’ın ceketi ve Amy Winehouse’a ait bir peruk da vardı. Açık artırmaya David Bowie, Oasis ve The Beatles’ın kesimleri de dahil edildi.

İngiliz müzisyen Amy Winehouse’un 2007 yılında You Know I’m No Good adlı klibinde taktığı peruk da açık artırmada 18 bin 750 dolara satıldı. AC/DC’den Angus Young’a ait Gibson gitarı alıcı bulamadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu