Ekonomi

UBS CEO’su Credit Suisse entegrasyonu açısından önemli yılı özetledi

UBS Group AG CEO’su Sergio Ermotti, Çarşamba günü Londra’da düzenlenen bir etkinlikte Credit Suisse ile tarihi birleşmenin içerdiği karmaşıklıklara değindi. Ermotti, Credit Suisse’in operasyonlarının ve müşterilerinin UBS’in bilgi teknolojileri altyapısına entegrasyonu açısından 2024 yılının çok önemli bir yıl olduğuna dikkat çekti.

Ermotti konuşmasında, UBS’nin işletmeleri kendi platformuna entegre etme konusunda güçlü bir geçmişe sahip olduğunu ve vakaların %95’inde bunu başardığını belirtti. Ancak Credit Suisse’in 3.000 BT başvurusunun yalnızca 300’ü, yani yalnızca %10’u tutulacak. Bu stratejik hamle, BT platformunu ve Deutsche Bank’ın mirasını kolaylaştırmayı içeriyor (NYSE: Veritabanıtarafından yaşananlara benzer komplikasyonları önlemeyi amaçlamaktadır.

Geçiş, yaklaşık 1,5 milyon müşteri hesabının Credit Suisse’den UBS’ye taşınmasını içeriyor. Bu hesapların başarılı bir şekilde entegrasyonu, UBS’nin birleşme yoluyla 10 milyar dolardan fazla maliyet tasarrufu elde etmeye yönelik daha geniş stratejisinin değerli bir bileşenidir.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

sarikaya-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu